Nie obiecuję żadnych cudów, ale nauczę cię jak znaleźć własną drogę w labiryncie własnych myśli, uczuć i zachowań. Dam Tobie wiele przykładów, które pozwolą zrozumieć, jak działa nasz mózg.

Podam Tobie również sporo ogólnych definicji, abyś mógł coraz lepiej rozumieć
i określać samego siebie, abyś mógł otworzyć drzwi do lepszego życia, pełnego sukcesów. Będę mówił o naszych podstawowych obawach i osobowościach, aby lepiej poznać sposób uczenia się na własnych błędach.

Chcę Tobie przekazać narzędzia konieczne do zbudowania swojej lepszej osobowości, abyś żył w większej harmonii z otaczającym cię światem, swoją pracą, bliskimi i abyś to Ty rządził własnym życiem.

Ja nie pretenduję do posiadania wyłącznej prawdy, ponieważ Twoja prawda jest tylko
w Tobie. Chcę Ciebie poprowadzić tak, abyś mógł odkrywać coraz więcej własnych możliwości.

Chcę być przewodnikiem osoby, która jest przekonana, że drzemie w niej jeszcze nieodkryta moc, że można kontrolować każdą własną myśl, że nie istnieją granice oprócz tych, które sami sobie narzuciliśmy, że możesz pokonać swoje wszelkie słabości
i frustracje.

Pomogę Tobie stać się silniejszym, pomimo porażek i głębokich ran na Twojej duszy, abyś żył życiem, w którym jest więcej szczęścia i sukcesu.

Wprowadzę Cię w świat psychocybernetyki, uznanej nauki, która wskazuje paralele między funkcjonowaniem naszego mózgu a zasadami cybernetyki (automatyka).

Nauczę Cię, w jaki sposób zyskać pozytywny wizerunek własnej osoby, w jaki sposób wykorzystywać go w codziennym życiu prywatnym i zawodowym. Chociaż psychocybernetyka naucza w kontekście komputerów, przekazuje ona nam również unikalną moc twórczą oraz wartości dla człowieka.

Tylko człowiek jest zdolny do ustalania własnych celów i do zaprogramowania swojego mózgu w taki sposób, że staje się on automatyczną wyszukiwarką (cybernetyka) odkrywającą coraz to nowe możliwości w naszej podświadomości.

Każdy człowiek, od dnia swoich narodzin, jest uczestnikiem tysięcy różnych sytuacji
i okoliczności, wywołanych w relacjach z rodzicami, szkołą, środowiskiem pracy, rodziną itd.

Całe to doświadczenie sprawia, że dziś jesteśmy tym, kim jesteśmy i ono definiuje generalnie nasz styl życia. Będę twoim przewodnikiem i w trakcie procesu nauki stworzę Ci okazję do bezpośredniego kontaktu ze mną.

Wiedząc, że w każdym z nas jest coś więcej niż to, co dziś dostrzegamy, jestem przekonany, że Twój udział w programie pomoże Ci żyć lepszym życiem, w którym będzie więcej bogactwa, szczęścia i harmonii.

Poczuję się naprawdę szczęśliwy, kiedy będę mógł Ci towarzyszyć, gdy będziesz potrzebował pomocy.

Najważniejszą sprawą jest to, że przekażę Wam te lekcje prawie za darmo, aby nikt nie mógł usprawiedliwić swojego lenistwa tym, że go na to nie stać.

Niemniej ważne jest to, że dla osobistego rozwoju musisz znaleźć swój własny rytm, pamiętając o słowach Buddy: „Jesteśmy tym, kim myślimy, że jesteśmy”.

Od zarania dziejów ludzkości każdy człowiek szuka swojego miejsca na Ziemi. Szuka zdrowia, szczęścia, bezpieczeństwa, ale większość szuka tego w niewłaściwych miejscach.

Wynik jest taki, że ludzie żyją we frustracji i jeszcze większej desperacji. Inni, patrząc na materialną stronę życia, nie znajdują nic poza zwykłą biedą.

Jeszcze inni, pokładając swoją wiarę w politycznych organizacjach czy doktrynach, znajdują jedynie łańcuchy niewoli. Gdzie zatem nasza dusza może znaleźć miejsce, w którym spędzi życie a potem spocznie?

To pełne desperacji pytanie jest często powodem okrutnych zdarzeń w historii człowieka i nawet dziś widzimy, że ludzkość dąży w przyspieszonym tempie do samounicestwienia.