Twój umysł jest jak żyzne pole. Jego granice wytycza tylko Twoja wyobraźnia. Wszystko co zasiejesz, wyrośnie i zakwitnie.

Jedno ziarnko, jedna roślinka, którą będziesz podlewał, nawoził i zapewniał jej ciepło, miłość i szacunek, wyda plony w postaci milionów nasion. Oczywiście to oznacza dużo pracy i obowiązków, ponieważ będą również wyrastać chwasty. Nasza praca będzie polegać na tym, żeby nie pozwolić chwastom przerosnąć, roślin, zagłuszyć ich.

Jeśli chodzi o nasz umysł, możemy w nim posiać co tylko zechcemy, ale jeśli posiejemy złe nasiona to będziemy uprawiać złe rośliny. To jest to, co świat robi obecnie. Sieje chwasty, które wyrastają w społeczeństwie i wokół niego.

Musimy ocalić nasze pole, wyrwać chwasty uprzedzeń i ignorancji i zacząć uprawić ten fragment poletka, gdzie wciąż rośnie kilka zdrowych roślinek.

Naucz się kochać samego siebie i wówczas znajdziesz siłę, dzięki której sprawisz, że twoje poletko znów będzie żyzne.

Pole to jest tak duże, jak daleko może sięgnąć Twoja wyobraźnia. Prawo własności do niego jest niekwestionowane i nic nie kosztuje. Jest ono zapisane na Twoje nazwisko i Ty możesz z nim zrobić cokolwiek zechcesz.

Twoja przyszłość będzie taka, jaką chcesz aby była. Nic więcej i nic mniej. Szacunek oraz lubienie samego siebie oraz innych oznacza, że również masz szacunek do naszego świata i jego Stwórcy.

Życzę Tobie dużo przyjemności i wrażeń w czasie tej niesamowitej podróży do swojego wnętrza.

Bill Bellens