Celem tej krótkiej wiadomości jest podsumowanie, w jaki sposób można lepiej wykorzystać potencjał własnych możliwości.

Pomyśl przez chwilę o wszystkim, co umysł wniósł w nasze życie i to tylko w formie materialnej: praca, pieniądze które zarabiasz, wszystko to, co już posiadasz, to wszystko dzięki własnemu umysłowi.

Lecz współczesna nauka również jest zgodna co do tego, że wykorzystujemy tylko niewielką część naszych możliwości, co możesz porównać z wczesnym okresem kolonizacji Ameryki przez przybyszów z Europy.

Zbadali oni i skolonizowali tylko wąski pas wzdłuż Oceanu Atlantyckiego, ale dopiero później odkryto, że 90% bogactwa Ameryki pochodziło z tej, wciąż nieodkrytej części kontynentu.

Jeśli porównamy to, co już osiągnęliśmy dzięki wykorzystaniu tak niewielkiego potencjału (10%), to pomyśl, co mógłbyś osiągnąć dla siebie i własnej rodziny, gdybyś mógł zoptymalizować swój potencjał.

Osoba, która odniosła sukces, to nie jest osoba wolna od problemów, uwierz mi.

Ale ona wie, jak te problemy rozwiązywać, i to jest jej zasługa.

Zatem można powiedzieć, że sukces w życiu zależy od tego, czy umiemy radzić sobie z problemami i wiemy, jak je rozwiązywać; te problemy, które odnoszą się do sytuacji wpływających na osiągnięcie naszego celu.

Problemy są częścią naszego życia, ale pozwólcie, że odniosę się do nich nieco bardziej szczegółowo, ponieważ naprawdę sporo ludzi traci czas na rozwiązywanie problemów, których tak naprawdę nie jest wiele.

Zatem policzmy:

  • Problemy wynikające z sytuacji, które nigdy się nie wydarzą – 40%
  • Problemy z sytuacji, które już się wydarzyły, na które już nic nie można poradzić – 30%
  • Problemy dotyczące naszego zdrowia i strachu przed chorobą – 10%
  • Inne, nieistotne – 10%
  • Pozostaje 10% rzeczywistych problemów/kłopotów, których 95% i tak można rozwiązać samodzielnie.

Ale czym w istocie jest nasz umysł?

Zanim spróbujemy zdefiniować umysł, niech mi wolno będzie zacytować Archibalda Mac Leisha, który w wolnym tłumaczeniu powiedział: “jedyna rzecz, która odróżnia człowieka od innego człowieka jest jego umysł. Wszystko pozostałe można znaleźć u konia, czy u świni”.

W tym stwierdzeniu leży sporo prawdy, ponieważ to właśnie umysł sprawia, że każda istota ludzka jest indywidualnością.

Wszystko, co podziwiamy na tym świecie przechodzi przez nasz mózg. Miłość do rodziny, religia, nasza wiedza, zdolności, cele i pragnienia oraz cała nasza przyszłość w dużym stopniu zależy od tego, w jaki sposób będziemy umieli wykorzystać potencjał naszego umysłu.

Pozwólcie, że dam Wam mały przykład, w jaki sposób można zoptymalizować pracę swojego mózgu. Lecz zanim zaczniemy, to zgódźmy się, że 40 godzin w tygodniu, które spędzamy na pracy jest wielkością rozsądną i do zaakceptowania. Jednakże oznacza to, że mamy jeszcze sporo wolnego czasu.

Oczywiście musimy jeszcze spać, powiedzmy 8 godzin dziennie powinno być wystarczające, co wciąż sprawia, że pozostaje nam sporo wolnego czasu. Tak, czy owak, jeśli policzyć w skali roku, to pozostaje nam około 4.000 godzin w roku, kiedy możemy robić to, na co mamy ochotę.

Przesłanie, które chcę, aby było dla Was jasne brzmi:, „jeśli chcesz w życiu odnieść większy sukces to moja rada jest taka, abyś wykonał wysiłek i poświęcił 1 godzinę dziennie prze 5 dni w tygodniu na trenowanie swojego mózgu”

Archibald Mac Leish również powiedział: Twój umysł jest najcenniejszą rzeczą, którą posiadasz.

Zatem zacznij, ale nie myśl, że to jest łatwe, ponieważ wypracowanie każdego nowego nawyku, czy przyzwyczajenia jest trudne. Na początek, Twój umysł będzie stawiał opór i będzie odmawiał wyjścia poza “strefę wygody”.
Ale krok po kroku będziesz odkrywał w sobie coraz większe bogactwo; pojawią się nowe pomysły, które pokierują Cię do wypracowania nowych nawyków.

Pamiętaj, aby utrzymać normalną sprawność fizyczną, normalne jest dla Ciebie, aby ćwiczyć. Z umysłem jest tak samo, z jednym małym wyjątkiem; “wyniki tego treningu będą o wiele większe”.

Po prostu spróbuj i powiedz mi za miesiąc, jak daleko zaszłeś.

Klucz do sukcesu leży w Twoim umyśle, zatem nikt inny, oprócz samego Ciebie, nie może go użyć. ALE NIC NIE JEST ZA DARMO.

Wydaje się to być łatwe, lecz nigdy nie zapominaj, że człowiek z natury jest leniwy, a to wymaga wysiłku.

U progu sukcesu czeka “praca”.

Bill Bellens