Trener rozwoju osobistego, szkolenia sprzedaży, motywacyjne

Trener rozwoju osobistego realizujący warsztaty motywacyjne i szkolenia sprzedaży
Lepsze życie…

nie jest książką. To skonstruowana w prosty i praktyczny sposób metodyka dla każdego, kto chce nauczyć się poruszać w labiryncie własnych myśli, uczuć i zachowań. Mówiąc krótko, jest to „instrukcja”, jak czuć się lepiej z samym sobą.

Słowo wstępne

Napisałem tę książkę w formie rozmowy między Tobą a mną.

W celu lepszego zrozumienia pojęć takich jak podstawowe lęki, emocje itd., podałem przykłady
z własnego życia. Nie zrobiłem tego po to, by pokazać jak bardzo interesującą postacią jestem. Zrobiłem to, ponieważ znam siebie samego lepiej niż ktokolwiek inny. Zrobiłem to przede wszystkim po to, abyś mógł lepiej zrozumieć zachodzący proces myślowy.
W dalszej części podaję ogólne definicje, w których powinieneś rozpoznać elementy identyfikujące Ciebie samego. Elementy, które później pomogą zdobyć większą wiedzę.

Pamiętaj, że drogę do Twojego osobistego sukcesu, którą postrzegasz jako cenną i dobrą, możesz jedynie naszkicować.

Chcę Tobie jedynie pomóc, wskazać sposoby wejścia na tę drogę lub dalszego jej budowania, tak abyś samodzielnie, indywidualnie, w związku czy też w pracy mógł wziąć ster życia we własne ręce i trzymać go.
Później odkryjesz kilka powszechnie znanych technik myślowych (sugestię i wizualizację), które przyswoisz w bardzo praktyczny sposób tak, że nie będą one tylko teorią, ale staną się rzeczywistością.
Świadomie nie chciałem pisać tu o duchowości czy uniwersalnych energiach. Nie oznacza to jednak, że pojęcia te odstawiam na bok. Przeciwnie. Żyjemy w czasach, w których często mówi się o wspomnianych pojęciach, ale niezależnie od filozofii jaką wyznajesz, jedyną prawdą, którą znasz i czujesz jest Twoja własna prawda i to z nią musisz dalej żyć.
Wielu ludzi żyje jakąś tam swoją prawdą, gnieździ się w pozycji zależnej w stosunku do innych osób lub doktryn, a jeszcze inni myślą, że przez myślenie zorientowane na wyniki dadzą rozwiązania w celu obejścia ich własnej prawdy. W rzeczywistości jednak wzmacniają jedynie swoją pozycję siły i wegetują dalej w mechanizmie automanipulacji.
Książka ta, instrukcja lub narzędzie pracy, niezależnie jak będziemy ją nazywać, została napisana dla osoby, która chce doświadczyć własnej wolności. Dla osoby, która poszukuje dla siebie czegoś więcej.

 

Dla takiej osoby, dla której dużą wagę mają następujące stwierdzenia, przekonania:

 • w każdym z nas kryje się niewidzialna, ale wszechobecna siła życia;
 • tylko Ty możesz kontrolować swoje myśli, ponieważ powstają one w Tobie;
 • nie ma granic, za wyjątkiem tych, które sam wyznaczasz;
 • Twoje życie ma cel, więc odkryj swoją rolę tutaj, a wtedy będziesz żyć w zgodzie ze sobą;
 • możesz pokonać wszystkie swoje słabości i mankamenty;
 • możesz badać to, co dla Ciebie niemożliwe i wykraczać poza własną logikę;
 • nigdy nie jesteś jestem sam, więc otwórz się na innych;
 • musisz czerpać z własnych, a nie cudzych sił;
 • życie nie ogranicza się jedynie do wykorzystywania Twoich pięciu zmysłów.

Bez względu na porażki czy najgłębsze emocjonalne rany, jest jedna rzecz, której nie możesz stracić – wiary w życie. Naucz się poświęcać siebie samego życiu, bo życie jest dobre i daje to, na co zasługujesz.

 

Spotykam często ludzi, którzy mówią mi, że zasłużyli na to czy na tamto. Ale spójrz na życiowe porażki jak na swego rodzaju szansę. Zrozumienie i oświecenie przychodzą poprzez cierpienie. To życie pokaże Ci, gdzie tkwi błąd.

 

Zanim zagłębisz się w niniejsze narzędzie pracy, zapamiętaj kilka podstawowych zasad:

 • Nigdy nie zastanawiaj się nad przyczyną i skutkiem. Uznaj je jako prawidłowość życia.
 • Nie kieruj się osiągnięciami i posiadaniem. Odkryj w sobie wewnętrzny spokój. Słuchaj swojej intuicji, ponieważ to ona jest prawdziwym przewodnikiem do Twojego własnego ja, Twojej głębokiej wartości, i energii. Szanuj i miej poszanowanie życia i innych, wszystkiego co żyje. Niech od tej pory, w Twoim sercu, nie będzie miejsca na urazy i wrogość. Wiedz bowiem, że wszystko czego nienawidzisz i co zwalczasz, osłabia Ciebie.

Traktuj tę książkę jako narzędzie pracy, jako prawdziwy osobisty dokument roboczy, który przede wszystkim będzie oznaczał coś osobistego dla tych, którzy mają odpowiednie podejście do swoich poglądów.

Przestrzegaj zatem tych kilku rad:

 • Odstaw na bok swoje uprzedzenia, oceny czy niedowierzanie. Daj sobie prawo do nowych poglądów.
 • Akceptuj się poprzez autosugestię i wizualizację jako ktoś, kto nie zna granic. Stwórz w swoim umyśle miejsce tylko dla siebie. To tam wszystko przygotujesz. Rozwiń nowy sposób myślenia w stosunku do swojej intuicji. Uwierz w ten cichy wewnętrzny głosik.
 • Skoncentruj się wyłącznie na swojej wewnętrznej sile. Uwierz w siebie. Naucz się przede wszystkim kochać siebie. Miłość do siebie samego jest podstawą lepszego życia.
 • Przekonaj siebie samego, że Twoją rzeczywistość definiują Twoje intencje. Rozwiń więc swoją wewnętrzną moc.
 • Nie żyj według swojego fizycznego, lecz według duchowego ja, poprzez większe stosowanie własnej inicjacji.
 • Uwolnij się od skłonności dominowania nad innymi, niezależnie od przyczyny. Daj sobie jeden dzień, w którym nie będziesz wymagał niczego od innych i skupisz się na tej jednej myśli: „chcę wciąż więcej tego, czego NIE chcę”.

Uważam, że wykorzystujemy zaledwie niewielki procent naszych możliwości.

Nasza pewność siebie, umiejętność wyrażania opinii, twórcze myślenie czy pamięć, traktujemy często jako coś, co po prostu jest, nie zastanawiając się przy tym, że owe cechy osobowości można rozwijać.

Współczesne badania psychologiczne i neurologiczne ujawniły możliwości, które kryją się
w każdym z nas. Ich rozwój utrudnia jednak nadmierna samokrytyka, uwarunkowania rodzinne i szkolne, a przede wszystkim wpływ naszego otoczenia.

Jest wielu ludzi świadomych tych negatywnych wpływów, jednak faktem jest, że nigdy nie nauczymy się ich pokonać. Rezultatem są zwątpienie w siebie i własny wizerunek, które nie odpowiadają naszym rzeczywistym możliwościom.
Chociaż psychocybernetyka w języku komputerowym mówi o umyśle, przypisuje ona człowiekowi unikalne cechy mocy i wartości. Jedynie człowiek jest w stanie wyznaczać własne cele i może je tym łatwiej osiągnąć, im bardziej zna zasady funkcjonowania swego umysłu, oraz mechanizm automatycznego samonaprowadzania. Począwszy od własnego pozytywnego wizerunku, możesz odkryć i doświadczyć w sobie nowych możliwości. Wystarczy mówić „językiem” podświadomości (autosugestia i wizualizacja).
Człowiek od urodzenia jest każdego dnia przedmiotem tysięcy doświadczeń. Rodzice, szkoła, praca, rodzina, społeczeństwo… wszyscy stawiają wymagania lub wywierają presję. Nasze reakcje na te zewnętrzne wymagania i/lub presje stają się często chroniczne
i determinują większość naszych zachowań, które doprowadziły do tego jacy jesteśmy.

Uznanie określonych zachowań i zrozumienie mechanizmów manipulacji poprzez odkrycie nowych możliwości, otworzą nam drogę do osobistego sukcesu.
Moja uwaga, w związku z pisaniem tej książki, skierowana była przede wszystkim na nas samych. To jest jedyna droga do właściwego funkcjonowania. Ponieważ życie jest tak istotne, moim zamiarem jest zrobić to dobrze. W książce staram się być przewodnikiem, ale pamiętaj, nie mam monopolu na życie.

 

Jedyną prawdą jaką znam, jest moja własna prawda. Dlatego tak duży nacisk kładę na fakt, że nie mogę zmienić Twojego życia. Możesz zrobić to tylko Ty i tylko Ty możesz dokonać tego wyboru.
Wiem jednak, że osoba, która tego chce i która zdecydowała się ulepszyć swoje życie, może to zrobić. Możesz nauczyć się wykorzystywać możliwości tak, jak nauczyłeś się czytać, mówić, pisać, biegać czy jeździć na rowerze.
Przekonany o tym, że w każdym z nas tkwi coś więcej, niż mogłoby się nam wydawać, uznaję tę książkę jako wyzwanie dla każdego czytelnika lub uczestnika, aby wskazać drogę do ‘jego lub jej dobra’.

 

Miłej lektury i przede wszystkim miłej pracy w zrozumieniu i w zdobywaniu wiedzy.

 

„Każdy otrzymuje dwa rodzaje edukacji . Jedną przekazują inni, drugą, najważniejszą, człowiek zdobywa sam.” Gibson

 

” Wyciągnij swoją dłoń i pozwól drugiemu przyjść. Sam nie podchodź. Lecz kiedy przyjdzie, bądź tam.” Bill Bellens

 

„Dla osobistego rozwoju, wybierz sobie własne tempo”